MAGICZNE ŚWIĘTA 2015

MAGICZNE ŚWIĘTA

12/13/2015 ~ Niedziela, 13 grudnia, od 1 – 5 po południu

Bilety w przedsprzedaży: $13 dorośli, $5 dzieci (w dniu festiwalu $15 i $7). Dzieci do lat 3 mają wstęp wolny

Copernicus Center Tickets

MAGICZNE ŚWIĘTA, 2015, magiczne swieta, Boże Narodzenie, polskie swieta na scenie copernicus center, polskie swieta w chicago, Akademia Muzyki PaSO, PASO, Warsztaty Teatralne Little Stars, Warsztaty Teatralne, Szkoła im. Henryka Sienkiewicza, Henryka Sienkiewicza, Zespół Pieśni i Tańca Polonia, Pieśni i Tańca Polonia, Wydarzenia, koncerty, imprezy, Polskie, Chicago, Copernicus Center

 

 

 

Polskie MAGICZNE ŚWIĘTA 2015 – Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny już po raz piąty w Copernicus Center. 

Pierwsza gwiazdka, Wigilia, choinka i kolęda – do tego muzyka, taniec i kolędnicy z gwiazdą – polskie tradycje odżyją na scenie Copernicusa, a z nimi powrόci niepowtarzalny nastrόj polskich świąt. Polskie święta mają także niepowtarzalne smaki i zapachy – w festiwalowej kuchni znajdą się świąteczne tradycyjne przysmaki – prosto ze „Staropolskiej”, pyszne i pięknie zdobione świąteczne pierniki i mazurki – z Oak Mill Bakery, kompot z suszonych owocόw i wspaniały grzaniec na polskim miodzie wg najstarszej polskiej receptury. Pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem, tradycyjne choinkowe ozdoby i prezenty – wiele zabawy i radości dla każdego!

Z czym kojarzą nam się polskie Święta Bożego Narodzenia? Każdy z nas, dorosłych mógłby wyliczać bez końca! Jedno jest pewne: we wspomnieniach małych i dużych dzieci wszystko, co towarzyszy Narodzinom Dzieciątka ma siłę głębokiego przeżycia, o jakie trudno w pośpiechu dzisiejszego dnia. Dlatego im dłużej żyjemy, tym bardziej doceniamy niezwykły nastrój polskiego Bożego Narodzenia, tym więcej czerpiemy siły i radości – choćby tylko ze wspomnień, bo te nigdy nie tracą wyrazistości, ani smaku, ani zapachu.

Skoro nie da się cofnąć czasu, ani nie dane nam lecieć na święta do Polski, musimy zrobić wszystko, aby przeżyć te najważniejsze w całym roku dni równie wspaniale tu – w Chicago, a przede wszystkim, aby umożliwić naszym dzieciom przeżycia równie piękne, jak nasze. Nie wystarczy suto zastawiony wigilijny stół, ani nowiutki I-Pod pod choinką. Gdy wokόł szaleństwo przedświątecznych zakupόw, natrętne reklamy i psychoza ustawicznego pośpiechu, nie ma miejsca magię. Ale wystarczy zatrzymać się na kilka godzin, wygodnie usiąść w teatralnym fotelu, posłuchać, zanucić kolędę – gdy odżyją wspomnienia, powrόci w sercach ciepło i radość, powrόcą wzruszenia .

Polskie Magiczne Święta to opowieść dla tych, ktόrzy je pamiętają i dla tych, którzy nie mogli ich poznać – na teatralnej scenie, przy wigilijnym stole, z muzyką, tańcem, śpiewem, pełna radości i wzruszeń opowieść o Pierwszej Gwiazdce, Wigilii i Opłatku, o Szopce, Choince i Kolędzie, o Kolędnikach, Dzwoneczkach, Zimie, Kuligu i Mikołaju, bo w tym roku Festiwal odbywa się w mikołajowy weekend, więc nie może zabraknąć brodatego ulubieńca dzieci.

Wykonawcami spektaklu będą dorośli oraz młodzi artyści: aktorzy, muzycy, śpiewacy i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca “Polonia”, Warsztatόw Teatralnych “Little Stars”, Akademii Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra oraz Polskiej Szkoły im. H. Sienkiewicza. Gospodarzem imprezy jest Fundacja Kopernikowska.

INFORMACJA i BILETY: www.copernicuscenter.org, biuro PaSO: 773 467 9000, księgarnie


“JOIN” the Facebook Event HERE

ARTYSTA MAGICZNE ŚWIĘTA 2015:

Vendor, Christmas Market, Chicago

 

Christmas Market Vendors Wanted:  

See this link for more information.

 

CHRISTMAS MART VENDORS MAGICZNE ŚWIĘTA 2015:

More to come….  [Note: not ALL merchandise is listed]

 • Urszula Drygierczyk:  handmade Christmas ornaments & crocheted items.
 • Highlanders Art:  salt dough figurines, angels, Christmas ornaments
 • HM Design & Handmade:  handmade hats, caps and other things.
 • TheArt Jewelry, Inc:  handmade and handcrafted jewelry
 • Copper Art:  copper handmade art
 • Jeunesse Global:  skincare, creams, lotions etc.
 • Sofia Sabala Magic in the Art:  European hand painted arts & crafts, scarves, ties, clothing, glass
 • Action for Poland:  cards, artwork, books.
 • Buddy or date (internet portal):  advertising her dating portal
 • Patricia’s Boutique:  scarves, jewelry, felt products.
 • Plastek:  pre-packed gingerbread & other Christmas-related food.
 • Handmade with love, Aga Love Creations :  Christmas ornaments, decorations, cards.
 • Sigma Solutions, Inc:   amber and silver jewelry, candles, Christmas cards
 • You Can Be My Angel Foundation: informing about the foundation, mission etc.

Event Sponsor:  Copernicus Foundation

The Copernicus Foundation is proud to provide underwriting through the use of the Copernicus Center facilities for this event.

All proceeds from this event are donated by the Copernicus Foundation to the performing arts groups to keep art and heritage alive amongst our youth. ♥ 🙂
Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.