KWARTET

KWARTET

10/10/2015  ~~  7:30 to 9:30 PM 

CANCELLED EVENT

Copernicus Center Tickets 

Bilety wkrótce:  $35 – $65

 

Jan Peszek, Jan Frycz, Tomasz Karolak, Mikolaj Grabowski, kwartet w chicago, komedia, Wydarzenia, koncerty, imprezy, Copernicus CenterWspaniały, inteligentny, dowcipny i pelen humoru teatr, jakiego wciąż nam mało. “Kwartet…” to jedna z tych sztuk, w której świetni aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania fundamentalne:
o istotę teatru, bycia aktorem i istotę sztuki w ogóle. Każdy z kolejnych spektakli jest inny, bowiem aktorzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, na improwizację. Cały smak tkwi w tym, iż tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie partyturą dla improwizujących artystów. Tekst Bogusława Schaeffera ma bowiem to do siebie, że można go ciąć i przestawiać do woli, i dzieje się to bez uszczerbku dla całości. Na tym polega geniusz twórcy, który buduje swoje dzieło z samodzielnych części, dając ogromną swobodę aktorowi i przez to czyni go współautorem. Znakomite aktorstwo, atmosfera “półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – w efekcie oryginalne, dowcipne widowisko, co wieczór inne.

Premiera spektaklu według sztuki Bogusława Schaeffera odbyła się 16 lat temu w krakowskim Teatrze Stu i od tamtej pory nie schodzi z afisza.

Mimo komediowego charakteru i salw śmiechu, które często wybuchają na widowni, sztuka Schaeffera jest też okazją do głębszej refleksji na temat aktorstwa, granicy między sceniczną prawdą a fałszem, kreacją a rzeczywistością. Legendarny spektakl znakomitego dramaturga i kompozytora Bogusława Schaeffera z udziałem wybitnych aktorów: Jana Peszka, Jana Frycza, Mikołaja Grabowskiego i Tomasza Karolaka jest teatralnym przebojem, ktory od kilkunastu lat cieszy sie wielkim powodzeniem i zawsze pelnymi salami.

Aktorzy na scenie uprawiają akrobatykę, śpiewają, prowadzą chaotyczne rozmowy na różne tematy, a także wypowiadają dialogi o czysto muzycznej strukturze. Tworzą polifoniczny gwar wirtuozersko wzmacniany mimiką i gestem.To przedstawienie, na ktorym smiech widownii wypelnia sale teatralne od poczatku do konca spektaklu. W „Kwadracie” zagrają mistrzowie scenicznego fachu co jest gwarancja wspanialych wrazen i wieczoru pelnego humoru. Zapraszamy serdecznie!

ARTISTS:  Jan Peszek, Jan Frycz, Tomasz Karolak, Mikolaj Grabowski

Event Producer: Top Artist Agency

SHARING INFO:
KWARTET
10/10/2015 ~~ 7:30 to 9:30 PM
Pelen humoru teatr zobaczymy Jana Peszka Jana Frycza Mikołaja Grabowskiego Tomasza Karolaka – Copernicus Center – Chicago
Bilety i Info. Link: http://bit.ly/kwartet-chicago
Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.