Kazik

Kazik & Kwartet Proforma – Koncert

January 28, 2017 7:30 – 10 PM  Doors: 6:30 pm ~ All Ages Show

Bilety, Kazik, Staszewski, Kult, Proforma, 1/28/2017, Koncert , Kazik Live, Chicago, Wydarzenia, Copernicus Tickets, Bilety, imprezy w chicago, Copernicus Center 
← Kup Bilety Tutaj, $40 – $45 + [DOMA, D&Z, Palamer, Quo Vadis]

Kazik, Staszewski, Kult, Proforma, 1/28/2017, Koncert , Kazik Live, Chicago, Wydarzenia, Copernicus Tickets, Bilety, imprezy w chicago, Copernicus Center

 

KAZIK. Pod tym imieniem ukrywa się Kazik Staszewski, wokalista Kultu, który postanowił stworzyć kolejną dróżkę swojej aktywności artystycznej. W marcu 2012 Kwartet Proforma zaprosił Kazika do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego, złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik + Kwartet ProForma, nagraniem i wydaniem w 2015 r. dwupłytowego albumu “Wiwisekcja,” będącego zapisem jednego ze wspólnych koncertów – uzupełnionym o kilka późniejszych nagrań studyjnych.

Fani artysty mają okazję posłuchać efektu współpracy Kazika z Kwartetem ProForma zarejestrowanego na płycie Wiwisekcja. I jednego fani mogą być pewni w ciemno – Kazik na kolejnym projekcie nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Obecność Kwartetu ProForma zapewnia bogate aranżacje, bo poza standardowym instrumentarium dla zespołu rockowego mamy saksofon, kontrabas, marakasy, akordeon, skrzypce i trąbkę.
Trzeba też przyznać, że zespół z Kazikiem brzmi doskonale – jest bardzo zgrany, nie ma żadnych zgrzytów… Kazik zmagał się przed koncertem z chorobą, co słychać na nagraniach. Głos jego jest bardziej chropowaty i szorstki niż zwykle, ale w połączeniu z repertuarem i klimatem utworów spowodowało to interesujący efekt.

Ten krążek udowodnia, że Kazik to artysta wielowymiarowy, doskonale czujący się w każdej konwencji, a i muzycy Kwartetu pokazują, że grać potrafią i robią to z wielkim smakiem i wyczuciem. Dla fanów Kazika ten dwupłytowy zestaw musi się znaleźć na półce, a jak ktoś mniej zaznajomiony z twórczością artysty chce poznać lidera Kultu z innej strony, to także polecam, bo jest na to doskonała okazja.

Na jedyny tego rodzaju koncert, gdzie oprócz premierowych kawałków oraz promującego singla Kalifat, będą również utwory z najpopularniejszych albumów w dyskografii Kazika Staszewskiego oraz piosenki Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Kurta Weilla i projektu Yugoton w nowych interpretacjach zapraszamy w sobotę, 28 stycznia 2017 do Copernicus Center. KAZIK & KWARTET PROFORMA LIVE IN CONCERT !

 

“JOIN” the Facebook Event HERE

ARTIST LINKS:  Website  ~  Facebook  ~  Wiki

EVENT PRODUCER:  PMB Music Prod.  718-642-3238
Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.