Czerwone Gitary

Czerwone Gitary 2015 Koncert

 GO TO ► ► ► 2018 Koncert w Chicago

najwieksze przeboje, pastoralki i koledy

→ koncert otwiera → MAGGIE D. 

Saturday, January 31, 2015 

Doors Open:  7 pm  Concert:  8 pm ~~ All Ages

Copernicus Center Tickets

 

BILETY $49 – Tickets Off-Sale online at 7 pm 1/31/2015

 

czerwone gitary, Maggie D, chicago, copernicus center, koledy i pastoralki, anna maria, takie ladne oczy, seweryn krajewski, zespol, krzysztof klenczon, polskiej muzyki, polskieTen koncert będzie wyjątkowym i niepowtarzalnym spotkaniem z gwiazdą . Po raz pierwszy w USA i Kanadzie Czerwone Gitary zagarają oprócz największych przebojów również swoje przepiękne pastorałki oraz ulubione kolędy. Będzie to niezapomniane przeżycie dla każdego uczestnika tego artystycznego wydarzenia.Teksty pastorałek choć proste w formie zawierają ogromny ładunek emocjonalny. Mówią o tym , co człowiekowi bliskie ,w czym sie odnajduje ,dotykajaką życia uczuciowego ,opowiadają o problemach : bo i w nóżki zimno, i stajenka mizerna . Mówią o miłości i pragnieniach człowieka . Wywołują różne skojarzenia , nie tylko te dobre ale dają szanse na przerobienie i złych doświaczeń. Wspólne śpiewanie ,pastorałek oraz znanych i lubianych przebojów Czerwonych Gitar pozwoli poczuć się każemu w ten wieczór zimowy jak w jednej wielkiej rodzinie .

Historia w pigułce:

3 stycznia 1965 roku w kawiarni „Crystal” w Gdańsku – Wrzeszczu powołana została do życia grupa muzyczna o nazwie „CZERWONE GITARY” W tym samym roku występowali w sopockim “Non-Stopie”. Było to jedyne miejsce w Polsce, gdzie w okresie wakacji można było zobaczyć i posłuchać czołowych wykonawców rocka. W kwietniu 1965 roku nagrywają po raz pierwszy dla Polskiego Radia, a jesienią ruszają w swoją pierwszą trasę koncertową pod hasłem “Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce”. Koniec lat 60-tych, rozpoczyna się okres największej popularności Zespołu. Płyty sprzedawane są w rekordowych nakładach. Wszystkie otrzymują miano “Złotych płyt”. W styczniu 1969 roku w Cannes we Francji, zostaje wręczone zespołowi trofeum “Midem” w postaci marmurowej płyty, w nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi zespół. Taką samą nagrodę otrzymała na tym festiwalu również grupa “The Beatles”. Rok 1991 to powrót Zespołu “Czerwone Gitary” na polskie sceny koncertowe. Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia grupy planowali 38 koncertów sądząc, że chyba tyle wytrzyma z nimi polska publiczność…, zagrali ich w ciągu sześciu lat – 500! Wszędzie przyjmowani entuzjastycznie. 


ABOUT MAGGIE D

Magda Doroszko wokalistka, autor tekstow -lider zespolu Maggie D. Urodzona w Polsce w bardzo umuzyklanionej rodzinie ojcec basista ktory spedza cale zycie wokol muzyki. Magda juz jako male dziecko byla skazana na muzyke I caly jej swiat ktgory ja otaczal byla to jedna wielka nuta. Jako 6sio latka juz brala udzialy w wielu konkusach wokalnych teatralnych I tanecznych. Miala piekne dziecinswo gdzie przy boku ojca muzyka mogla sie rozwijac uczestniczyc w wielu podroach muzycznych. Podrozowala wraz z ojcem I jego zespolome na kontrakty muzyczne do roznych krtajow takich jak: Finlandia, Dania, Szwecja, Jugoslawia. Czerpela wiele doswiadczen , wiedzy I pograzalo ja to w coraz glebsza chec bycia z muzyka na zawsze. Jako 13-sto latka wyjechala do Stanow Zjednoczonych I tam nadal kontynulowala swoja przygode z muzyka tam uczeszczala do szkol muzycznych szlifujac wokal I odkrywajac coraz nowsze sekrety wokalu I muzyki. Bedac w Minneapolis Minnesota tam Magda spiewala w kosciele, tam zlaozyla swoj pierwszy zespol I tam stawiala swoje pierwsze kroki na scenie amerykanskiej. W roku 1997 zamieszkala w Chicago I tam coraz szybciej rozwijala swoje skrzydal jako wokalistka. Tam nadal pod okiem zawodowych nauczycieli opraz dyrektorow muzycznych takich jak Sheryl Rak, czy Davin Youngs Magda czynnie rozwiajala sie jako wokalistka. W roku 2007 wziela udzial w konkursie wyszukujacym tealenty “Talent Rock Show” na Florydzie gdzie zostala zauwazona przez 3 rozne agencje. Wybierajac jedna z nich Magda w krotkim czase wyjechala do Los Angeles na umowione spotkanie z wytwornia plytowa Capital Records gdzie zaczela wspolprace z jednym ze znanych producentow muzycznych “Roy Royalty Hamilton” z ktorym nagrala swoj singiel “Come and Get Me” Zaczely rowniez napylwac propozycje wspolpracy gdzie Magda zaczela odwiedzac wiele znanych klubow amerykanskich I zawiatala rowniez w Nashville. Jednak chec bycia wsord wszystkieg co Polskie I sentymenty wszelkie pomogly by Magda rowniez wrociala I zaistaniala dla Poloni w Chicago gdzie powstal zespol Maggie D. Jest to zespol ktory komponuje wlasna muzyke i zaraza nia swoich sluchaczy. Grupa Maggie D wydala swoj pierwszy teledysk “Lazurowy Brzeg” ktory podbija serca Poloni I nie tylko. Sklad zespolu to wybitni muzycy miedzy innymi znany perkusta Chlopcow z Placu Broni Wojtek Namaczynski. Grupa Maggie D jest dzieckeim Magdy ktory pomaga sie jej spelniac , graja wiele koncertow w Chicago I ie tylko. W chwili obecnej ciezko pracuja w studio nad wydaniem swej pierwszej plyty.

MAGGIE D FACEBOOK

EVENT PRODUCER & ORGANIZER:  Christopher Entertainment

Video Czerwone Gitary

Video Maggie D

 

#CopernicusCenter January 2015

Please Support our Advertisers – click a box
Venue RentalAward winning book | Postcards from Poland | PoetryCopernicus Insurance | Chicago | Travel insurance | health insurance
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.