Teresa Werner Live In Concert

Teresa Werner Live In Concert

11/08/2015 ~ 4:00 PM

Doors:  3:30 PMTeresa Werner, Live concert, Nov 8 2015, Spelnic Marzenia, Milosc Jest Piekna, Wydarzenia, koncerty, imprezy, Polska, polskie imprezy, Polonia, Centrum Kopernik, Centrum Kopernikowskiej, Chicago, Copernicus Center

Copernicus Center Tickets

 

$40, $45, $50

 

Teresa Werner pochodzi z Nakła Śląskiego. Zadebiutowała w wieku szesnastu lat w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym była najdłużej występującą artystką .

Jako solistka Zespołu występowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskich Carnegie Hall i na Broadwayu, a także w Japonii i Chinach .

W 1991 reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła pierwsze miejsce. Karierę solową rozpoczęła w 2011 roku, wydając singiel Miłość jest piękna w Wydawnictwie Muzycznym ESKA z Zabrza. Wkrótce ukazał się pierwszy album artystki, Spełnić marzenia, który uzyskał status złotej płyty .

W lipcu 2013 Wyższa Rada Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu odznaczyła piosenkarkę tytułem Doktora Honoris Causa . W tym samym roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

LINKI ARTYSTÓW:

   Facebook  ~~  Youtube  ~~  Wikipedia  ~~  Muzyka.wp

GENRE:  Pop

DYSKOGRAFIA:

  • 2012:  Spełnić marzenia 
  • 2013:  Teresa Werner prezentuje – Vol. 1 
  • 2013:  Moja historia 
  • 2013:  Złoty Koncert 
  • 2014:  Teresa Werner – Szczęśliwe chwile

PRODUCENT:  PMB Music Productions
Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.