O sile wyobraźni

O sile wyobraźni, czyli poeci są jak dzieci 

~ musical dla dzieci

06/11/2017  →  3 – 5 pm  ←  Doors Open:  2 pm ~  All Ages Welcome

Copernicus Tickets, O sile wyobrazni czyli poeci sa jak dzieci, Warsztaty Teatralne w Chicago, Warsztaty Teatralne Agaty Paleczny, Agata Paleczny, Piotr Kukuła, Nasz Teatr Chicago, Spektakl dla dzieci, musical dla dzieci, Teksty Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej, Dzien Dziecka w teatrze, Teatr Polski w Chicago, Polskie Wydarzenia, Polskie imprezy dla dzieci w chicago, Copernicus Center, 6/11/2017, Polskie Chicago, Bilety, Chicago Events,

Tickets Prices: $15 O sile wyobrazni czyli poeci sa jak dzieci, Warsztaty Teatralne w Chicago, Warsztaty Teatralne Agaty Paleczny, Agata Paleczny, Piotr Kukuła, Nasz Teatr Chicago, Spektakl dla dzieci, musical dla dzieci, Teksty Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej, Dzien Dziecka w teatrze, Teatr Polski w Chicago, Polskie Wydarzenia, Polskie imprezy dla dzieci w chicago, Copernicus Center, 6/11/2017, Polskie Chicago, Bilety, Chicago Events

“JOIN” the Facebook Event HERE

 

O sile wyobraźni, O sile wyobrazni czyli poeci sa jak dzieci, Warsztaty Teatralne w Chicago, Warsztaty Teatralne Agaty Paleczny, Agata Paleczny, Piotr Kukuła, Nasz Teatr Chicago, Spektakl dla dzieci, musical dla dzieci, Teksty Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej, Dzien Dziecka w teatrze, Teatr Polski w Chicago, Polskie Wydarzenia, Polskie imprezy dla dzieci w chicago, Copernicus Center, 6/11/2017, Polskie Chicago, BiletyKolejna premiera Warsztatów Teatralnych Agaty Paleczny to znakomite spotkanie z najbardziej znanymi tekstatmi dla dzieci w polskiej literaturze. HIty takie jak : Lokomotywa, Pan Hilary, Pstryk , Pan Słowik w zaskakujących interpretacjach. Przeboje “Duże buty”, Na wyspach Bergamutach”, “Witajcie w naszej bajce” w nowych wykonaniach i aranzacjach. Dla rodzicow mile wspomnienia, dla dzieci – kolejna lekcja języka polskiego i spotkanie z teatrem i bohaterami ulubionych bajek.

Na scenie 70cio osobowa grupa dzieci w wieku od 3- 16 lat. Znakomita choreografia, prawdziwie bajkowe kostiumy, wspaniała muzyka i scenografia!

Reżyseria – Agata Paleczny
Scenariusz – Piotr Kukuła
Choreografia- Marzena Pol
Kostiumy – Marylka Pawlina

O swoim najnowszym scenariuszu mówi autor, Piotr Kukuła:

” Wyobraźnia to jest bardzo wielka siła. Czy ktoś w to wątpi? Szczególnie wrażliwą wyobraźnię mają dzieci… i poeci. Zostało to nawet udowodnione naukowo. Bo jakże bez bujnej wyobraźni moźna było wynaleść samolot, albo taką rakietę co do Pana Twardowskiego na księżyc doleci, albo internet, albo makaron z serem na przykład.

Okazało się, że najpierw jakieś dziecko, albo poeta, – przypominam Wam, że każdy poeta, poetka też kiedyś był dzieckiem, – wykombinowało sobie we własnej głowie to coś co potem powstało w rzeczywistości.

Wyobrazić sobie samolot to pestka, spróbujcie wyobrazić sobie słonia z trąbami dwiema, ptasie radio, siedmiomilowe buty, kurę samograjkę znoszącą złote jajka albo mrówkę dźwigającą osła! To dopiero jest wyobraźnia.

Nie każdy się może taką pochwalić. A ONI mogą. Pani Wanda Chotomska, Julian Tuwim, Jan Brzechwa. Ci poeci dopiero mają wyobraźnię. Całe pokolenia dzieci się od nich uczyły tej sztuki, uczą i uczyć będą. A jeszcze do tego zaklinają tę wyobrażoną piękną przestrzeń w wiersze i poematy. Magicy słowa prawdziwi. Ta bajka jest właśnie o NICH. “

O sile wyobraźni Artyści

Agata Paleczny, Piotr Kukuła, Marylka Pawlina, Marzena Pol, Warsztaty Teatralne Little Stars, Nasz Teatr Chicago


PRODUCENT:
Agata Paleczny- Warsztaty Teatralne Little Stars
Contact Info: [email protected]

SPONSORZY:
Copernicus Foundation

Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.