Marcin Daniec

Marcin Daniec

. . . Wiosenny przeklaDANIEC

3-29-2014   >> 7:30 PM

Copernicus Center Tickets
BILETY $40

Mistrz estradowej improwizacji, jeden z najpopularniejszych polskich satyryków ostatniego Marcin Daniec 3-29-14dwudziestopieciolecia będzie gościł ponownie w polonijnych ośrodkach kultury w USA i Kanady. Czym zaskoczy publiczność? Wszystko okaże się już na przełomie marca i kwietnia 2014 r.

Marcin Daniec to artysta, który fenomenalnie potrafi wcielać się w przeróżne postacie, naśladując i przejaskrawiając ich cechy. Ma znakomity kontakt z publicznością, która w trakcie programu jest nieustannie przez satyryka „zaczepiana” i zagadywana, stając się częścią programu i wpływając na jego przebieg. W swoich skeczach stara się nie umieszczać treści politycznych, natomiast wiele uwagi poświęca temu co znajduje się wokół przeciętnych obywateli. Przedstawienie Marcina Dańca to także piosenka, która nakłania do refleksji i ubogaca występ. Zapraszamy na „Wiosenny przeklaDANIEC”, w którym wystapia również laureaci TV programu „Szansa na sukces” Ania i Pawel.

Website:  http://daniec.interia.pl   i szukaj “Marcin Daniec”

Facebook:   https://www.facebook.com/pages/Marcin-Daniec/182960221762779
 

Biografia Marcin Daniec

W 1984 roku wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret “Takich Dwóch”. Od 1986 roku pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury “Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami “Wały Jagiellońskie” i “Pod Egidą”. Od 1994 roku występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w 2. programie TVP.

W 2010 roku prowadził program Hit Dekady emitowany w TVP 2, w każdym odcinku towarzyszyła mu inna prezenterka. W 2012 roku prowadził program Daniec z gwiazdami emitowany w TVP 1. W show rolę jurorów/ekspertów odgrywali: Klaudia Carlos, Radosław Majdan i Robert Janowski.

Spośród wielu, najbardziej znane są jego cztery estradowe wcielenia:

Pan Ignacy (Profesor Ignacy) – w płaszczyku z darów, okularach z ubezpieczalni, sympatyczny, zagubiony szary obywatel z własną filozofią życiową.
Waldemar K. – rokujący nadzieję na resocjalizację cwaniaczek po “ośrodku rehabilitacji”.
Marcinek – duże dziecko.
Góral – z charakterystyczną swadą, z lekką nutą refleksji punktujący rzeczywistość gazda.

[source: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Daniec]

 

http://youtu.be/cZ0RDjhsgCk

 

 

Marcin Daniec – 3-29-2014 – 7:30 – Copernicus Center – 5216 W Lawrence Ave, Chicago –
See: https://copernicuscenter.org/marcin-daniec/

Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.