Bracia

CUGOWSCY

Z żalem informujemy że koncert “CUGOWSCY” został odwołany z powodów poza kontrolą organizatora


cugowski, koncert Chicago, Polski koncert w Chicago, Bracia koncert, Bracia Chicago, Bracia Copernicus, Bracia Copernicus Chicago, Cugowski koncert Chicago, pazdziernik Copernicus Cugowski, Cugowski Copernicus, Bracia i Krzysztof Cugowski Copernicus, Cugowscy Chicago, Cugowscy koncert Chicago, Polskie koncerty Chicago, Cugowski i Bracia Chicago, Bracia i Cugowski, Chicago, Bracia w chicago, Bracia concert chicago, Bracia cugowscy w chicago, Copernicus Center, wydarzenia, bracia bilety, bracia tickets, cugowski bilety
Dwa lata temu, świętując jubileusz czterdziestolecia, Budka Suflera żegnała się ze swoją publicznością. I to właśnie w tamtym czasie, gdy wśród gości wspierających rockowych weteranów podczas pożegnalnej, jubileuszowej trasy pojawili się także Piotr i Wojtek Cugowski, narodził się pomysł szerszej współpracy synów z ojcem, Krzysztofem Cugowskim. W 2015 rozpoczęli regularną działalność koncertową, zaś wraz z początkiem tego roku trio rozpoczęło pracę nad Zaklętym kręgiem, pierwszą wspólną płytą z premierowym materiałem.

Trzon zespołu towarzyszącego stanowią znani z zespołu Bracia: gitarzysta Jarosław Chilkiewicz, basista Tomasz Gołąb oraz perkusista Bartek Pawlus, których na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wspomagał pełniący obowiązki współproducenta płyty Marcin Trojanowicz. Wiele lat dochodziliśmy do tego, aby mieć ten skład, takich muzyków, więc to było naturalne, że oni wzięli udział w nagraniach – komentuje Wojtek. Na płycie pojawia się jednak także szereg gości. W rhythm’n’bluesowych utworach Mercedes Blue i Weź moją duszę zagrała sekcja dęta. Sięgnęliśmy po najlepszych, jacy są w naszym kraju czyli Mariusza Mielczarka i jego sekcję – mówi Wojtek. Wojtek Olszak rozpisał partytury. Z kolei Krzysztof dodaje: Ponieważ ja mam większe doświadczenia z sekcją dętą niż moi synowie, na początku podchodziłem sceptycznie do nagrywania tego przez polskich muzyków. Ale jak koledzy przysłali pierwsze próbki uznałem: „to jest dobre”. W utworach Wszyscy na jednego i Mam to dla ciebie można usłyszeć organy Hammonda w wykonaniu Tomasza Zienia, zaś w kończącej album kompozycji Spragnieni pojawił się również kwartet smyczkowy The Summer String Quartet. Do tego, w finale wspomnianej kompozycji słyszymy wyjątkowe solo gościa specjalnego czyli samego Michała Urbaniaka. Znam tylko jednego skrzypka, który potrafi grać na skrzypcach elektrycznych – komentuje wybór Krzysztof. Jest nim właśnie Michał Urbaniak.

Album promuje utwór tytułowy, który już w maju trio zaprezentowało podczas koncertu Polsat SuperHit Festiwal 2016 w Operze Leśnej w Sopocie. Piosenka Zaklęty krąg pokazuje jak duży przebojowo-komercyjny potencjał drzemie w utworach zawartych na albumie. Zawsze lubiliśmy melodie i to jest najbardziej melodyjny utwór na płycie – podkreśla Wojtek.

Głównymi autorami tekstów na płytę są znani już ze współpracy z Braćmi Jerzy Szela Stankiewicz i Wojciech Byrski. Jurek zna nas od trzydziestu lat, więc wie jacy jesteśmy i wie co zrobić, aby dany tekst był ciekawszy – mówi Piotr i dodaje: Z kolei Wojtek Byrski pisał do utworów bardziej rockowych, bardziej melodyjnych, bo wiedzieliśmy, że jest w tym świetny. Jeden tekst na płytę dostarczył także Adam Sikorski, autor który przed laty napisał dla Budki Suflera tak niezapomniane teksty jak Sen o dolinie, Cień wielkiej góry czy Jest taki samotny dom. W napisanym przez niego utworze Znów pora w drogę, można także usłyszeć głos jeszcze jednego członka rodziny, Krzysztofa Cugowskiego Jr. Uznaliśmy, że ponieważ jest to płyta sygnowana nazwą Cugowscy, to mój najmłodszy syn także powinien wziąć w tym udział – tłumaczy Krzysztof senior. Nie mógł brać udziału w sposób czynny, bo mieszka za granicą, ale zostawił swój ślad.

Zaklęty krąg to bardzo różnorodna płyta. Nie brak tu hardrockowych riffów, z których słyną Bracia, nie brak też rhythm’n’bluesowych i bluesowych fascynacji nestora tego muzycznego rodu. Dodając do tego szczyptę przebojowości, można śmiało przewidywać, że będzie to jedna z najciekawszych i najważniejszych płyt 2016 roku.About band CUGOWSKI

The band is currently one of the most valued rock formations in Poland. Leading the group are brothers Piotr and Wojciech Cugowscy.

The audience will witness an artfully exceptional performance filled with lively rock energy. Krzysztof Cugowski, the distinguished polish singer and the legend of polish rock.  Krzysztof was the singer of the band Budka Suflera – active until 2014, when the band closed an important chapter in the history of polish rock. For over a year now Krzysztof Cugowski continues his adventure in music, while he stands on stage with his sons.

BRACIA celebrates it’s 15 year anniversary this year. BRACIA have recorded four albums: “Fobrock”, “Tribute to Queen”, “Zapamiętaj”, “Zmienić zdarzeń bieg”, which thanks to it’s hits: “Nad przepaścią”, “Wierzę w lepszy świat”, “Po drugiej stronie chmur” or “Niepisane”, gained Platinum record status.

Currently, the band alongside Krzysztof Cugowski is working on new a new record “Cugowscy”, which will come to light in Fall this year. You may have already heard the premier single of the record entitled „Zaklęty krąg”. The premiere of the single took place during Sopot Polsat SuperHit Festival 2016.

We invite you to join the concert of Bracia and Cugowski. 

Group Members:

Piotr Cugowski – vocals
Wojciech Cugowski – guitar, vocals
Tomasz Gołąb – bass guitar
Jarosław Chilkiewicz – guitar
Bartłomiej Pawlus – drums
Krzysztof Cugowski – vocals


Group Links:   Website   ~   Facebook   ~   YouTube 

Event Producer:  BLUE BABOSA

 

“JOIN” the Facebook Event HERE

 
Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.