Teatr 6 Pietro

Teatr 6 Pietro

 . . . Chory z Urojenia- Arcykomedia Moliera

2-22-2014

Doors: 6pm  Show: 7pm

Copernicus Center Tickets
BILETY $50 – $65

 

Teatr 6 Pietro – “Chory z Urojenia” – zanakomita Arcykomedia kostiumowa Moliera

Teatr 6 Pietro 2-22-14 Copernicus Center ChicagoDoskonałe dzieło mistrza gatunku, Moliera, obśmiewającego w swoich komediach głupotę, zacofanie, obłudę i podłość, dającego zawsze świetny i kipiący żartem argument na rzecz postępu. Chory z urojenia porusza bardzo aktualny temat samotności, paradoksu życia, pychy i próżności człowieka. W dzisiejszym zagmatwanym świecie wszyscy jesteśmy „chorzy”, bo zbyt często jesteśmy samotni. Pampiglione mówi nam o tym w atmosferze głębokiego rozbawienia, w feerii Molierowskiego humoru, poprzez śmiech pełen mądrej refleksji, która pozostanie z nami nawet po wygaszeniu świateł teatralnej rampy. W roli tytułowej jeden z najpopularniejszych polskich aktorów – Andrzej Grabowski.

Teatr 6. Piętro przygotował tę klasyczną komedię Moliera w najlepszym wydaniu. W rolę tytułowego „chorego” wcieli się znany szerszej publiczności z komediowych ról filmowych Andrzej Grabowski, a partnerować mu będzie plejada aktorska, która zapewni wyśmienitą zabawę – m.in. Joanna Kurowska, Anna Korcz, Henryk Talar, Andrzej Szopa.

Teatr 6 Pietro 2-22-14 Copernicus Center ChicagoTytułowy „chory” jest hipochondrykiem, któremu dolega wszystko, o czym wspomni któryś z jego medycznych opiekunów. A tych ma sporo, bo chory wierny i zamożny klient to dla budżetu medyka prawdziwy skarb… Cierpliwość do niego traci już nawet gosposia Antosia, która dzielnie biega za gospodarzem z nocnikiem na lewatywy. Sam „chory” wpada na pomysł, by wydać córkę za lekarza i mieć tym samym nieograniczony dostęp do lekarstw i porad lekarskich. Oczywiście córka Aniela ma swoje własne plany matrymonialne i ani myśli słuchać ojca. Z kolei jego żona, Belina, snuje własną intrygę…

Teatr 6 Pietro 2-22-14 Copernicus Center Chicago

Teatr 6 Pietro 2-22-14 Copernicus Center ChicagoTeatr 6 Pietro 2-22-14 Copernicus Center Chicago

ENGLISH …
Teatr 6 Pietro -” Chory z Urojenia” /The Imaginary Invalid/ >>>>>  The Imaginary Invalid is a three-act comédie by the French playwright Molière and composer Marc-Antoine Charpentier.  The characters are: Beline, Toinette, Cleante, Beralde, Mr. Purgon, Argan, Mr. Diaforious, Fleurant, Angelique, Louison, Thomas Diaforious.

LINKS:

Facebook    www.mojbilet.com  www.mojteatr.com

 

 

Teatr 6 Pietro
. . . Chory z Urojenia- Arcykomedia Moliera
2-22-2014
7:00 pm
Venue: Copernicus Center

Address: 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
URL: https://copernicuscenter.org/teatr-6-pietro/
Copernicus Ticket Link: HERE

Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.