Copernicus Center HappeningsContentment under the STARS

Nowator

Nowator

► DATE:  Monday, September 4, 2023  TIME:  4:30pm to 5:30pm

► Taste of Polonia Festival  

Tickets: $10 – $45
Meet & Greet: no

Paweł Lipski urodził się 3 maja 1985 roku w Opocznie. Od najmłodszych lat czuł, że muzyka to jego świat. Chcąc rozwijać swoją pasję rozpoczął edukację w Szkole Muzycznej I stopnia w rodzinnym mieście. Klasę klarnetu i fortepianu ukończył w 1998 roku. Jego pierwszy materiał muzyczny ujrzał światło dzienne kiedy Paweł miał zaledwie 15 lat. „TeOeR”, czyli „Teoria Opoczyńskiego Rymowania”, był tzw. „nielegalem”, ale nie to było najistotniejsze. Kluczowym był fakt, że wraz z tym wydawnictwem Paweł rozpoczął bezprecedensową drogę naznaczoną ciężką pracą i niespotykaną determinacją, które w efekcie dały słuchaczom Nowatora.

PIERWSZY ALBUM

Pełnowymiarowy debiut fonograficzny to dla każdego artysty kamień milowy. Dla Pawła był nim album „Alfabetyczny spis”, który ujrzał światło dzienne 21 października 2005 roku nakładem wytwórni Camey Studio. Wyprodukowany został przez samego Nowatora, którego wsparli: DNA, RX, EMER, Camey, David Gutjar oraz Teka. Z kolei wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Lerek, Onar, Ten Typ Mes oraz Pih. Liczba kolabów na debiutanckiej płycie wynikała z zamiłowania Pawła do czerpania pomysłów nie tylko z dźwięków jego duszy, ale także z tego, co gra w sercach innych artystów. To był także znak, że Nowator nie pozwoli się zaszufladkować i będzie chętnie korzystał z całego spektrum gatunków i konwencji.

ROZWÓJ KARIERY

Takie nastawienie przyniosło z biegiem lat wiele hitów, takich jak: “Z lewa do prawa”, “Co tu jest grane”, “Wrócę nad ranem”, “Spadam stąd”, “Wrzucam na luz”, a także ponadczasowego utworu “Moja panienka”. Utwory Nowatora tylko na samym Youtube odtworzono już ponad 200 milionów razy. Sukces w sieci przełożył się nie tylko na kolejne współprace z uznanymi twórcami, takimi jak: Pezet, Jeden Osiem L, Papa Dance, Mezo, Onarem, Ten Typ Mes, Stachursky, Marek Dutkieiwcz, Antek Smykiewicz, czy Mariusz Kałamaga, ale również na liczbę występów. Rokrocznie artysta gra około 100 koncertów zarówno w kraju, jak i zagranicą. Popularność muzyki Nowatora, doskonały kontakt z
publicznością i fanami przełożyły się na 8 Złotych Płyt za albumy (“Co tu jest grane”, “Wrzucam na luz”, “Ona tańczy”, “Bawię się”, “Spadam stąd”, “Wrócę nad ranem”, “Dla Ciebie chwilę”, “Ay Amor”, Platynę za „Z lewa do prawa” oraz potrójną Platynową Płytę za „:Jestem na tak”.

Już niebawem ukaże się nowy materiał artysty, który muzycznie połączy spuściznę Nowatora z niespotykanymi w dotychczasowej twórczości Nowatora elementami. Stay tuned!

taste of polonia nowator

EVENT ORGANIZER: Copernicus Foundation 

Contact Information: 773-777-8898

Directions - Parking for Copernicus Center

BOX OFFICE HOURS:

Monday – Friday: 10.00 am – 02.00 pm

Saturday & Sunday 3:00 – 5:00 pm

Not open on Holidays 

For Ticket & Box Office inquiries please call 773-205-0044 or email [email protected]

Copernicus Center Event Patrons:
“An inherent risk of exposure to COVID exists in any place where people gather. COVID is an extremely contagious disease that can lead to severe illness and death. You assume all risks, hazards, and dangers arising from or relating in any way to the risk of contracting COVID or any other communicable disease or illness, or a virus, bacteria, or other pathogen capable of causing a communicable disease or illness, while attending the event or otherwise utilizing Copernicus Foundation’s services and/or entering onto its premises, whether occurring before, during, or after the event. You further voluntarily release and waive all claims and potential claims against etix, Copernicus Foundation and their respective affiliates, subsidiaries, sponsors, successors and assigns and their respective officers, employees, contractors, consultants and agents, Event Organizers, the Venue, the Presenter, the Event, the Event Producers, and their respective affiliates, subsidiaries, sponsors, successors and assigns and their respective officers, employees, contractors, consultants and agents, in connection with exposure, infection, and/or spread of COVID or another communicable disease or illness, bacteria, virus, or pathogen related to your attendance at the event and/or utilization of Copernicus Foundation’s services and premises. We reserve the right to unilaterally make changes to health protocols according to updated public health guidance and law. By continuing, you agree to these terms.”

Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.