LECH MAKOWIECKI & GRUPA ZAYAZD

Lech Makowiecki & Grupa Zayazd

Muzyczna Lekcja Historii i Patriotyzmu

10/04/2015 ~~ 6PM  → Doors Open: 5PM

Bilety dostępne w biurach firmy Polamer oraz na bilety.com
Bilety: $45 VIP oraz $35

LECH MAKOWIECKI I GRUPA ZAYAZD – TYLKO JEDEN KONCERT W CHICAGO!

Muzyczna Lekcja Historii i Patriotyzmu!
10/04/2015, 10/4/2015, Bozena Makowiecka, centrum Kopernik, Centrum Kopernikowskiej, Czterdziesty Czwarty, Grupa Zayazd, historia polska, Ja tu zostaje, Katyn 1940, Koncert Patriotyczny, Lech Makowiecki, Leszek Bolibok, Makowiecki & Zayazd, Modlitwa, Moj dom moj swiat, Monte Casino, Muzyczna Lekcja Historii, Obudz sie Polsko, Ostatni List, Ostatni Naboj, Ostatni Zayazd na Chicago, Patriotyzm, Polska 2012, polskie imprezy, Pro Publico Bono, rotmistrz pilecki, spiewane felietony, warszawa 1944, Wydarzenia, Zayazd, zolnierze wykleci, Chicago, Copernicus CenterUnikalny koncert ballad i pieśni o tematyce patriotycznej, dotykających współczesnej historii Polski z elementami Eastern Country i staropolskiej biesiady.

Grupa Zayazd to unikat polskiej sceny muzycznej – twórcy stylu Eastern Country, łączacego w sobie elementy muzyki country, folk, rok oraz pop. Biorąc to, co najbardziej im sie podoba z muzyki światowej i łącząc z mądrymi, polskimi tekstami bawią i uczą – dlatego często ich koncerty zyskują miano ‘śpiewanej lekcji historii’. A spiewają głośno to, co myślimy wszyscy – ich piosenki są świadectwem czasów w jakich żyjemy. „Obudż się Polsko”, „Katyń 1940”, „Rotmistrz Pilecki” czy „Patriotyzm” to muzyczna lekcja historii, której nie wolno zapomnieć.

Lech Makowiecki (twórca legendarnej grupy Babsztyl), Bożena Makowiecka oraz Leszek Bolibok to muzyczni profesjonalisci, których warsztat sprawia, że nawet najbardziej ważkie treści podane są tak, że docierają do każdego widza. Ich koncerty adresowane są do wszystkich Polaków, którym leży na sercu dobro Ojczyzny – promują wartości rodzinne, narodowe i polski zdrowy rozsądek i normalność, co w dzisiejszej atmosferze kosmopolityzmu, unikania tego, co rdzennie polskie, negowania patriotyzmu i historii jest naprawdę ważne. Jak mówi Lech Makowiecki: „Rozum daje siłę, ale dopiero połączony z wartościami niesie w sobie dobro. Totalna ‘wolność’ – od rozsądku, obowiązków, odpowiedzialności, uczciwości to destrukcja. Tylko ludzie mądrzy są w stanie samoograniczyć tę toksyczną ‘swobodę’ – i to właśnie różni ich od zwierząt.” Tego koncertu nie można przegapić!

Wśród wykonawców znajdą się także artyści polonijni – Julita Mroczkowska, Krzysztof Arsenowicz oraz Jakub Kubas przedstawią w czasie koncertu wiersze Lecha Makowieckiego.

Lech Makowiecki, z wykształcenia inżynier budowy okrętów, jest muzykiem, kompozytorem i autorem tekstów, bardem, scenarzystą, admiratorem Adama Mickiewicza i Józefa Piłsudskiego a od niedawna także felietonistą tygodnika „W Sieci” oraz korenspondentem radia WNVR 1030 AM. Wydał dwa tomiki poezji – „Pro Publico Bono” (2013) i „Ja Tu Zostaję” (2015), które wraz z płytami „Katyń 1940”, „Patriotyzm” oraz „Obudź się Polsko” rozpoczynają jego nową misję – uwrażliwienie młodego pokolenia na polską historię, co wraz z odbudowaniem relacji rodzinnych i narodowych uważa za warunek przetrwania i pomyślność przyszłych pokoleń.

Wszyscy nabywcy biletów VIP otrzymają pamiątkowy wybór wierszy Lecha Makowieckiego – do odbioru w kasie przed koncertem, za okazaniem zakupionych biletów.

ARTYSTÓW:   Lech Makowiecki & Grupa Zayazd oraz Julita Mroczkowska, Krzysztof Arsenowicz i Jakub Kubas

LINKI:  www.zayazd.pl

PRODUCENT:  Fundacja Kultury Europejskiej

SPONSORZY:  POLAMER INC ~ USMoney Express  ~ WPVN24 POLVISION ~ WNVR 1030AM 

Sharing Short Link:  http://bit.ly/Makowiecki
Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.