Klaps! 50 Twarzy Greya

Klaps! 50 Twarzy Greya

► 16 luty 2019  –  7 pm – 9:20 pm

Doors open: 6 pm  –  Ages 18 +

Klaps! 50 Twarzy Greya, 50 twarzy Greya, komedia chicago, teatr Polski, Polskie Wydarzenia w Chicago, imprezy w Chicago, polskie imprezy, Copernicus Center Chicago, Klaps! 50 Twarzy Greya Bilety, imprezy polonijne, 16 luty 2019, 2/16/2019

▲ Buy HERE

Tickets: $46 – $70
Also sold at Quo Vadis, DOMA & Polamer

↓ ↓ ↓

Klaps! 50 Twarzy Greya, 50 twarzy Greya, komedia chicago, teatr Polski, Polskie Wydarzenia w Chicago, imprezy w Chicago, polskie imprezy, Copernicus Center Chicago, Klaps! 50 Twarzy Greya Bilety, imprezy polonijne, 16 luty 2019, 2/16/2019

Join Event

Klaps! 50 Twarzy Greya, 50 twarzy Greya, komedia chicago, teatr Polski, Polskie Wydarzenia w Chicago, imprezy w Chicago, polskie imprezy, Copernicus Center Chicago, Klaps! 50 Twarzy Greya Bilety, imprezy polonijne, 16 luty 2019, 2/16/2019Trylogia „ 50 twarzy Greya ” doczekała się swojej teatralnej adaptacji. Książki autorstwa E.L. James podbijają rynek i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników. Ten swoisty fenomen społeczny i literacki jest fundamentem dla historii, która poraża i obezwładnia swoim komizmem.

O spektaklu „Klaps! 50 twarzy Greya” należy myśleć w jednej kategorii – to parodia. Zabawa formą, językiem. Sceniczny żart. I tak patrząc na przedstawienie w reżyserii Johna Weisgerbera można jednoznacznie stwierdzić, że to strzał w dziesiątkę. To prawdopodobnie jedyna słuszna droga, by opowiedzieć tę historię zachowując jednocześnie jej fundamentalne elementy.

„Klaps! 50 twarzy Greya” to lekkie i zabawne przedstawienie, które niewątpliwie bazuje na kultowej trylogii, ale – nie ma się co oszukiwać – pokazuje ją z przymrużeniem oka. Bo to parodia i to parodia w najlepszym wydaniu!

Salwy śmiechu widowni nakładają się na siebie i samoistnie zagłuszają. Trudno złapać oddech. Konwencja spektaklu i „oko do widza” daje właśnie tę lekkość, która pozwala śmiać się bez poczucia wstydu czy zażenowania związanego z językiem czy samą tematyką. „Klaps! 50 twarzy Greya” to rozrywka na bardzo przyzwoitym poziomie. Dobrze poprowadzone przez reżysera przedstawienie absolutnie obezwładnia swoją naiwnością i szczerością jednocześnie. Rekwizyty rodem ze szkolnego przedstawienia idealnie odnajdują się w tej formie i potęgują jej komizm. Aktorzy bawią się świetnie i to się czuje. Trudno wyobrazić sobie kogoś innego w roli Hansona niż przystojnego Mateusza Damięckiego, który dał swojej postaci sto procent realności i dokładnie tyle samo szaleństwa. Magdalena Lamparska jako naiwna Natasha nie drażni swoją infantylnością- a to istotne w przypadku tak skonstruowanej postaci, ale wzbudza sympatię. Marta Walesiak jako autorka i szalona żona i matka nieustannie zaskakuje, ale momentami brakuje jej energii i niestety wydaje się być nienaturalna. Nie można jej jednak odmówić pięknej i mocnej barwy głosu.

„Klaps! 50 twarzy Greya” to lekka, frywolna komedia, to parodia w najlepszym wydaniu. Spektakl przeplatany piosenkami utrzymanymi w tym samym klimacie, absolutnie paraliżuje swoim komizmem. Od pierwszej sceny trudno jest powstrzymać śmiech. „Klaps! 50 twarzy Greya” to rozrywka na wysokim poziomie. Spektakl bazujący na trylogii, której literacki potencjał pozostaje wiele do życzenia jest miłym zaskoczeniem i niewątpliwym wyzwaniem dla przepony.

Nie da się ukryć, lutownica i prądnica nigdy już nie będą miały tego samego znaczenia..

Tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta
Reżyseria: John Weisgerber
Scenografia i kostiumy: Paulina Czernek
Światło: Paweł Szymczyk
Choreografia: Paulina Andrzejewska
Przygotowanie wokalne: Tatiana Czabańska
Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska
Producent wykonawczy i asystent reżysera: Magdalena Kłosińska
Obsada: Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki
Czas trwania: 120 minut, 1 przerwa
Data premiery: 14 marca 2014

Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

Aktorzy:  Teatr PoloniaWebsite → Na scenie zagraja:  Mateusz Damiecki, Magdalena Lamparska i Marta Walesiak


Event Producer:

Teatr Polski US –   Website

Contact Info:  917-346-2467 –  e-mail: [email protected]

Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.