Ewa Staniszewska – Chicago Mon Amour

Ewa Staniszewska – Chicago Mon Amour

Sobota, 29 Sierpnia 2015, godz. 7:30 pm / Doors: 6:30 pm

Copernicus Center ANNEX

Copernicus Center Tickets, Ewa Staniszewska, Bilety, Koncert

 

$30 – $40Polska, polskie imprezy, Polonia, Centrum Kopernik, Centrum Kopernikowskiej, Chicago, PASO, Ewa Staniszewska, Koncert, Chicago Mon Amour, Krzysztofa Pabiana, Barbara Bilszta, Elizabeth Kochanowska, Julitta Mroczkowska, Agata Paleczny, Miroslaw Sojka – Topόr, Krzysztof Arsenowicz, Jarek Maculewicz, Stefan Niedorezo, Krzysztof Wawer, Andrzej Szopa, Copernicus Center

“Will Call” NOT available

oraz DOMA

Teatr Piosenki PASO … z wielką przyjemnością (podszytą żalem i odrobiną przyjacielskiej zazdrości) zaprasza na “Chicago Mon Amour,” 

Koncert pożegnalny Ewy Staniszewskiej. W programie pełnym optymizmu (mimo wszystko), humoru i nieuniknionej, staroświeckiej nostalgii wystąpią:

 • Barbara Bilszta
 • Elżbieta Kochanowska
 • Julitta Mroczkowska
 • Agata Paleczny
 • Mirosława Sojka – Topόr
 • Krzysztof Arsenowicz
 • Jarek Maculewicz
 • Stefan Niedorezo
 • Krzysztof Wawer
 • Andrzej Szopa
 • oraz…  →  Ewa Staniszewska

Artystom towarzyszyć będzie zespόł muzyczny pod kierownictwem Krzysztofa Pabiana. 

Wieczόr niezwykły i niepowtarzalny – retrospektywa z przymrużeniem oka, ktόra stwarza okazję zarόwno do zabawy, jak i do wzruszeń, a przede wszystkim pełne emocji spotkanie ludzi teatralnej i muzycznej sceny z wielopokoleniową widownią.

Program wg scenariusza Ewy Staniszewskiej, oparty na utworach polskiego repertuaru teatralnego, kabaretu i piosenki, z udziałem aktorόw, twόrcόw, poetόw, muzykόw.

Ewa Staniszewska jest aktorką, wokalistką i dziennikarką nierozerwalnie złączoną z kulturalnym życiem Polonii chicagowskiej od ponad 25 lat.

 Na profesjonalnej scenie teatralnej debiutowała już w klasie maturalnej, w spektaklu “Wesele na Górnym Śląsku”  zabrzańskiego Teatru Nowego. Po uzyskaniu dyplomu aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Białymstoku (1983) grała w teatrach śląskich, a na stałe zwiazała się  z katowickim teatrem ATENEUM, gdzie w ciągu 8 lat pracy wystąpiła w wielu wybitnych przedstawieniach, m.in. “Mandragora” Jana Dormana do muzyki Karola Szymanowskiego, “Pastorałka” Leona Schillera, także w wielu teatralno – muzycznych spektaklach dla dzieci, jak m. in.  “Kopciuszek”, “Królowa Śniegu”, “Śpiąca Królewna”, “Kot w Butach”, czy “Kaczka-Dziwaczka”; wspόłpracowała także z Zespołem “2+1” przy realizacji spektaklu muzycznego “Guliver”.

W Chicago Ewa Staniszewska przebywa od 1989 roku. Od początku niezwykle aktywna zawodowo, wspόłtworzy z Barbarą Kożuchowską Polski Teatr w Chicago (The Polish Theatre of Chicago), uczestniczy niemal we wszystkich ważniejszych wydarzeniach teatralnych i muzycznych, jak np. Betlejem Polskie, Ania z Zielonego Wzgόrza, Kubuś Puchatek; wystąpiła w ponad stu wieczorach poezji polskiej, m.in. w programach Elżbiety Kochanowskiej i Alicji Szymankiewicz, w we wszystkich spektaklach Teatru Piosenki PaSO (Paderewski Symphony Orchestra m.in.) “Pod Niebem Paryża”, “Agnieszka” – o Agnieszce Osieckiej,  “Kolęda na dobry rok”, “Piosenki Ewy Demarczyk”, “Tango”.  Wspόłpracowała także z polonijnym teatrem kabaretowym “Bocian”, oraz z Teatrem pieśni i Tańca Wici.

Od 22 lat obecna na antenie radiowej i telewizyjnej, prowadzi programy o tematyce kulturalnej. Jako dziennikarka włącza się aktywnie w działania na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży, wspiera promocję wydarzeń kulturalnych oraz kampanii społecznych, jak np. “Cała Polonia czyta dzieciom” lub polonijne “Lekcje śpiewania”.

W 2014 Ewa Staniszewska została wyrόżniona przez słuchaczy polskiego radia w Chicago  “Dziennikarz Roku 2014”.

ARTIST LINKS:  Ewa Staniszewska Facebook ~~  PASO Orchestra Website

EVENT PRODUCER:  Paderewski Symphony Orchestra 
Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA

 

Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.