Edukacja Rity

Edukacja Rity

09/30/2017  →  7:00 pm  ←  Doors Open:  6:00 pm ~  AGE APPROPRIATE for 12 and up

On Sale NOW
Edukacja Rity, edukacja rity chicago, polski teatr usa, polski teatr chicago, piotr fronczewski, piotr fronczewski w chicago, katarzyna ucherska, katarzyna ucherska w chicago, edukacja rity w chicago, teatr ateneum, teatr ateneum w chicago, scena spektrum, scena spektrum chicago, kulturka, coolturka, kulturka.us, Copernicus Center, Edukacja Rity bilety, Polskie wydarzenia w Chicago
Tickets:  $65, $60, $55, $50 … ← Kup Bilety Tutaj, lub Polamer, DOMA, D&Z, Quo VadisEdukacja Rity, edukacja rity chicago, polski teatr usa, polski teatr chicago, piotr fronczewski, piotr fronczewski w chicago, katarzyna ucherska, katarzyna ucherska w chicago, edukacja rity w chicago, teatr ateneum, teatr ateneum w chicago, scena spektrum, scena spektrum chicago, kulturka, coolturka, kulturka.us, Copernicus Center, Edukacja Rity bilety, Polskie wydarzenia w Chicago

“JOIN” the Facebook Event HERE

 

Edukacja Rity, edukacja rity chicago, polski teatr usa, polski teatr chicago, piotr fronczewski, piotr fronczewski w chicago, katarzyna ucherska, katarzyna ucherska w chicago, edukacja rity w chicago, teatr ateneum, teatr ateneum w chicago, scena spektrum, scena spektrum chicago, kulturka, coolturka, kulturka.us, Copernicus Center, Edukacja Rity bilety, Polskie wydarzenia w ChicagoEDUKACJA RITY, to kultowa sztuka angielskiego autora Willy’ego Russella, w adaptacji wybitnego reżysera i aktora teatralnego i filmowego, Andrzeja Strzeleckiego. To znakomity, zabawny i wzruszający spektakl dla tych, którzy zadają sobie pytanie, czy w życiu warto zaczynać wszystko od początku.

W tytułowej roli Rity jedna z najbardziej obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia Katarzyna Ucherska (“Barwy szczęścia”, “M jak miłość”, “Na dobre i na złe”, “Ojciec Mateusz”, “Klan”), a w roli uniwersyteckiego profesora, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, znakomity Piotr Fronczewski.

Duet ten będziemy mogli podziwiać we wzruszającej komedii, opowiadającej historię przyjaźni Franka, uniwersyteckiego profesora – alkoholika i Rity, jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczki niedzielnego uniwersytetu.

Ona – wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości, młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na  Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany.

Dzień w którym Rita pojawia się w gabinecie Franka, w magiczny sposób zmienia ich oboje.
Rodzi się przyjaźń, może miłość, odrobina pożądania…

Pełna elektryzujących momentów, zwrotów akcji, humoru i błyskotliwych bon motów sztuka, w rękach reżysera z poczuciem humoru i w wykonaniu doborowej obsady aktorskiej, staje się mądrą i zabawną przypowieścią o odwiecznych ludzkich pragnieniach wiary w drugiego człowieka, bawi, wzrusza i skłania do refleksji.

Artyśc:  Piotr Fronczewski & Katarzyna Ucherska


Event Producers & link:  www.kulturka.us

Contact Info:  773-415-4910, [email protected]

Public Service Announcement  PAA, Polish American Association, Career help by the PAA
Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.