Cezary Pazura 09-28-13

Cezary Pazura i trzej muszkieterowie polskiego kabaretu

September 28, 2013

Sobota 28 wizesnia, 7:00 pm

Bilety

Zapowiadał się na bardzo utalentowanego aktora scenicznego. Jeszcze jako student łódzkiej Filmówki wystąpił w roli doktora Żywago w warszawskim Teatrze Ochoty.

 

Ta rola była objawieniem. Potem przez lata pozostał wierny scenie Machulskich – swoich profesorów. Na krótko przeniósł się do Teatru Powszechnego. Szybko uznał, że jego żywiołem jest film. Dał się zauważyć w produkcjach Machulskiego, Pasikowskiego, Koterskiego. To przyniosło ogromną popularność. Z myślą o nim nakręcono serial „13 posterunek”. W Polsacie prowadził również teleturniej „Strzał w 10”

 

W ostatnich latach coraz chętniej występuje na estradzie. Prowadzi kabaretony, pojawił się jako komentator w programie „Zabij mnie śmiechem”. Na estradzie też postanowił obchodzić swoje 25-lecie pracy artystycznej. Do udziału zaprosił m.in. Jerzego Kryszaka, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Piotra Bałtroczyka, Kabaret Młodych Panów, a także – po raz pierwszy w kabaretowym wydaniu – aktora Pawła Małaszyńskiego. Wspólnie z jubilatem świętowali również m.in. Andrzej Grabowski, Radosław Pazura, Kuba Sienkiewicz, Łowcy.B oraz Paweł Dłużewski.

 

Piotr Baltroczyk

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Znany jako człowiek orkiestra. Jest połączeniem nietuzinkowego dziennikarza, poety o stu twarzach i satyryka posługującego się iście niecodziennym językiem. Estrada to jego środowisko naturalne. Laureat Wiktora 2004 i  2007 w kategorii Osobowość telewizyjna oraz nagrody Dziennikarzy FPP Opole 2001. Niezaprzeczalnie jest unikatową postacią polskiej estrady. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych, jako gospodarz lub wykonawca. Jest przewodnikiem wielu imprez estradowych i łatwiej wymienia się te, w których nie brał udziału jako konferansjer, niż odwrotnie.

Jerzy Kryszak

Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się stąd, że spotyka się bezpośrednio z publicznością i angażuje ją w swoje skecze,czym buduje niepowtarzalną atmosferę. Jerzy Kryszak propaguje dowcip publicystyczny pełen świeżego spojrzenia na bieżącą scenę polityczną, ze zręcznością, obnażający jej wady i słabości. Aktor umiejętnie wciela się w postać którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje np. krzycząc – po prostu stwarza niepowtarzalne widowsko, na którą publiczność reaguje śmiechem i brawami. Show Kryszaka to występ zarówno dla młodych jak i dla starszych. Kryszak na scenie jest niebanalny, często wymagający i zawsze pozostawia dobre wrażenie.

Artur Andrus

Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej “Powtórki z rozrywki”, legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej “Piwnicy pod Harendą”, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator “Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej…
5 marca 2012 r. nakładem wytwórni Mystic Production ukazała się nowa płyta Artura Andrusa “Myśliwiecka”, która zawiera takie hity jak: Ballada o Baronie, Niedzwiedziu i Czarnej Helenie; Cieszyńska, Piłem w Spale, spałem w Pile i wiele innych. Po 9 miesiącach od wydania, płyta uzyskała status Podwójnie Platynowej Płyty.

 

Venue: Copernicus Center
Address: 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
This URL: https://copernicuscenter.org/cezary-pazura-09-28-13/
Copernicus Ticket Link: HERE

Share this Post: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Comments are closed.